SKC

Treść

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło swoje istnienie 18 listopada 2013 roku  w pierwszą rocznicę święta Patrona naszej szkoły Bł. Karoliny Kózkówny.

Głównym celem naszego SKC jest kształtowanie w uczniach postawy miłości chrześcijańskiej poprzez uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, samotnych i chorych znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Koło odgrywa ważną rolę w pracy wychowawczej naszej szkoły. Działalność opiera się na autentycznym zaangażowaniu młodzieży na rzecz potrzebujących. Zadania dzielimy na dwie części formacyjną i pomoc potrzebującym. W części formacyjnej dzieci uczestniczą w różnych nabożeństwach organizowanych przy parafii. W ramach pomocy potrzebującym w tradycji naszego koła wpisały się takie akcje jak: papieskie kremówki, świąteczne stroiki, Mikołaj u chorych, Msza Święta u chorych, palmy wielkanocne, pączki (na tłusty czwartek). Poza tym co roku pojawiają się osoby dla, których organizujemy zbiórki pieniężne. Współpracujemy również z misjonarzami pochodzącymi z naszej parafii ze stowarzyszeniem Sursum Corda (sprzedaż świątecznych kartek, zbiórka nakrętek). Dzieci jak również ich rodzice chętnie angażują się w każdą akcję. Uzbierane fundusze przekazywane są najbardziej potrzebującym, często z naszej miejscowości jak również z okolic. Za wielkie zaangażowanie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi nasze koło zdobyło I miejsce w XIII edycji małopolskiego projektu „ Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” w 2020 roku. Ponadto wychodzimy z własnymi inicjatywami w różnych formach, a na kolejne pomysły jesteśmy zawsze otwarci. Wszystkie powyższe akcje charytatywne mają na celu nieść bezinteresowną pomoc najuboższym. Pamiętajmy dobro, prędzej czy później wraca.

Obecnie w naszym kole działa wielu uczniów począwszy już od klas młodszych. Bardzo cieszymy się z tak dużej liczby wolontariuszy i przy tej okazji gorąco zachęcamy tych, którzy jeszcze nie podjęli tej decyzji, aby wstąpić  w nasze szeregi.