Treść

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowane są trzy programy profilaktyczne, inicjowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy
z resortem edukacji:

1. „ Czyste powietrze wokół nas”.

2. „Nie pal przy mnie, proszę”.

3. „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Głównym założeniem programu „Czyste powietrze wokół nas” jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Program jest adresowany do dzieci przedszkolnych i stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Dzięki udziale w programie dzieci wykształcą w sobie świadomą postawę ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącym.

Program „Nie pal przy mnie, proszę” realizowany jest w klasach I-III szkoły podstawowej i stanowi on drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej. Udział w programie pozwala uczniom uporządkować i poszerzyć wiedzę na temat zdrowia.  Dzieci są uwrażliwiane na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem.

Program „Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa. Konieczność interwencji w kierunku uchronienia przed inicjacją palenia tytoniu i wejścia w nałóg podyktowana jest kumulacją w tym okresie życia wielu czynników ryzyka palenia tytoniu. Uczniowie kształtują w sobie postawę asertywną związaną z funkcjonowaniem w społeczeństwie oraz uczą się unikania zachowań ryzykownych dla zdrowia.

Wymienione programy są realizowane przez psychologa szkolnego, pedagoga specjalnego oraz pedagoga szkolnego. Czas zakończenia programów mija 7 czerwca 2024 r.

liczba pi

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi przypada corocznie 14 marca. Nie bez przyczyny wybrano właśnie taką datę. Święto to obchodzi się głównie na amerykańskich uczelniach, ale i w naszej szkole z roku na rok, także staje się coraz popularniejsze. W tym roku młodsze dzieci zajęły się kolorowaniem liczby i szukaniem jak często pojawiają się poszczególne cyferki w rozwinięciu liczby. Starsi natomiast składali z modułów liczbę, w rozwinięciu dziesiętnym tej liczby np.:  szukali daty urodzenia, numeru telefonu itp. Wysłuchali również jak brzmi liczba Pi . Odkryli również  sporo ciekawostek związanych z tym dniem i tą liczbą.

Uczniowie dowiedzieli się że  Patronami Międzynarodowego Dnia Liczby Pi są Albert Einstein i Wacław Sierpiński, którzy urodzili się właśnie 14 marca. Jednak nie tylko dlatego zdecydowano się, by tego dnia obchodzić święto liczby Pi...

Mamy nadzieję, że zaproponowane akcje były ciekawe, a nasi uczniowie zapamiętali co nieco o Pi.

Zdjęcia z zajęć w galerii.

Niemożliwe stało się możliwe!!!

Nasz szkolny chór pod batutą Pani mgr Izabeli Biskupskiej zdobył I miejsce .

W tegorocznej edycji "Do Hymnu" udział wzięło aż 210 szkół podstawowych. Jury poddało ocenie wykonanie hymnu i wybranych pieśni hymnicznych oraz zdecydowało o przyznaniu nagród finansowych i wyróżnień.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym szkołom!

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 30 listopada 2023r. w kinie Kultura w Warszawie, o godzinie 13:00.

ZNACZENIE SPACERÓW I WYCIECZEK DLA ROZWOJU PRZEDSZKOLAKÓW – Przedszkole  Miejskie nr 46 w Sosnowcu

Klasa 8  podczas wycieczki szkolnej odwidziłą perełkę renesansu w Polsce - miasto Zamość oraz uczestniczyła w meczu Reprezentacji Polski do lat 21, która ograła swoich rówieśników z Estonii 5:0.

Mamy to !!!

Po raz kolejny, Zwycięstwo w Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej

Uczennice klasy III - Rita Michalik oraz Klara Pietruch zdobyły I miejsce w kategorii klas I-III

Zuzanna Kogut II miejsce w kategorii klas IV - VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

MAMY TO  !!!

Sukces naszych uczniów i ich "Suity Krakowskiej" na szczeblu ogólnopolskim!

Spośród 157 szkół biorących udział w Konkusie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego #Piątkaznarodowych, nasza Szkoła znalazła się w dwudziestce najlepszych i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który odbędzie się 1 czerwca 2023 r. w Warszawie .Gratulacje dla tancerzy oraz prowadzących grupę - Pani Danuty Mółki i Pani Anny Jelito

Link do nagrania z pierwszego etapu:

"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń, pomocną dłoń"/Jan Paweł II/

Dziękujemy firmie #Newag S.A z Nowego Sącza za ofiarowanie naszej szkole serduszka na nakrętki.